Nemzetközi Visegrádi Alap pályázat

Közép– és Kelet- európai térségben megvalósítható egyetemi részképzésre, illetve akár teljes mesterszak elvégzésére

Az ösztöndíj kizárólag államilag elismert felsőoktatási intézményekben folytatott tanulmányok céljából vehető igénybe. A pályázásnak nem feltéle a fogadóország anyanyelvének ismerete.

Célországok: a Visegrádi régió (Csehország, Szlovákia, Lengyelország), a Nyugat-Balkán (Albánia, Bosznia és Hercegovina, Koszovó, Macedónia, Montenegró, Szerbia), valamint a Keleti Partnerség országai (Azerbajdzsán, Belarusz, Grúzia, Moldova, Örményország, Ukrajna).

A Visegrádi Alap mester és doktori szintű tanulmányokhoz nyújt támogatást, így az ösztöndíjra csak az pályázhat, aki legalább BA diplomával rendelkezik. A pályázásnak nem akadálya, ha a pályázat beadásakor a hallgató még nem fejezte be BA tanulmányait, ám a mobilitás megkezdésekor legalább BA szintű diplomával kell rendelkeznie.

A támogatás időtartama:
5-20 hónap (1-4 szemeszter)mester szintű
5-10 hónap (1-2 szemeszter) doktori szintű képzésben.

A támogatás összege: 2.300 €/szemeszter, melyet a Visegrádi Alap közvetlenül a hallgatónak fizet, valamint 1.500 €/szemeszter, melyre a fogadóintézmény jogosult, és a hallgatóval kapcsolatos egyéb költségekre (tudományos konferenciákon való részvétel, publikációk díja,stb.) fordítható.

Pályázni kizárólag a Visegrádi Alap angol nyelvű, online felületén keresztül lehet (http://my.visegradfund.org/Account/Login) a pályázási időszak kezdetét, azaz 2018. február első napjait követően.
A pályázathoz csatolni kell minden, az online felületen és a honlapon megjelölt dokumentumot, ezek pótlására a határidőt követően nincs lehetőség.

A pályázat beadásának határideje:

2018.március 15. 12:00 (dél)

További információ: www.visegradfund.org/mobilities