Nemzetközi hallgatóink Budapestre látogattak

Utolsó módosítás: 2019. október 25.

2019. október 18-án az Eszterházy Károly Egyetem egri campusán tanuló új külföldi hallgatók népes csoportja egész napos budapesti tanulmányúton vett részt a Magyar Kultúra tantárgy keretében, Tóth Judit mesteroktató kíséretében.

A 49 résztvevő három kontinens, - Európa, Ázsia és Afrika- 15 országát képviselte. Többségük az Erasmus+ és a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramoknak köszönhetően tanul egyetemünkön, de van közöttük számos önfinanszírozó hallgató is, akik Kazahsztánból és Kínából érkeztek.

A budapesti program csúcspontja a Parlament-látogatás volt. Az ország házát a hallgatók angol nyelvű idegenvezetéssel tekintették meg. A koronaékszerek, az ülésterem és az egész épület nagy benyomást tett rájuk. Délután a program a Várnegyedben folytatódott, ahol a diákok tovább bővíthették ismereteiket Magyarország történelméről, és gyönyörű napos időben élvezhették a főváros lélegzetelállító panorámáját.

Szöveg: Tóth Judit, mesteroktató
Képek: Orhan Ayyildiz