Nemzetközi hallgatóink Budapestre látogattak

Az Eszterházy Károly Egyetem egri campusán tanuló Stipendium Hungaricum, Erasmus+ és Makovecz programokban résztvevő külföldi hallgatók egész napos budapesti tanulmányúton vettek részt.

A kirándulásra a Magyar Kultúra tantárgy keretében, 2018. szeptember 28-án került sor. A 45 résztvevő három kontinens, -Európa, Ázsia és Afrika- 12 országát képviselte. A budapesti program a Hősök terének és a Vajdahunyad várának megtekintésével kezdődött, ahol a külföldi hallgatók Tóth Judit tanárnő segítségével gyarapíthatták hazánk történelmével kapcsolatos ismereteiket.

Ezután a csoport a Parlamentbe látogatott. Az ország házát a hallgatók angol nyelvű idegenvezetéssel tekintették meg. A koronaékszerek, az ülésterem és az egész épület nagy benyomást tett rájuk.

Délután a program a Gellérthegyen, majd a Várnegyedben tett sétával folytatódott. Gyönyörű napos időben élvezhettük a főváros lélegzetelállító panorámáját.

Fotó: Hajdu Bence