Makovecz hallgatói ösztöndíjprogram

Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad 2017/18 őszi szemeszter

A Partiumi Keresztény Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által finanszírozott Kárpát-medencei Felsőoktatási Együttműködési Keretprogram (Makovecz ösztöndíjprogram) keretében a partnerintézmények hallgatói számára teljes szemeszteres részképzéseket támogat.

A támogatott részképzés teljes szemeszteres (5 hónap), a 2017-2018-as tanév őszi féléve. A Partiumi Keresztény Egyetemen az első szemeszter 2017. szeptember 25-én kezdődik.

• Havi ösztöndíj: 120.000 Ft; Egész félévre: 600.000 Ft
  • Havi útiköltség-térítés: 10.000 Ft; Egész félévre: 50.000 Ft

A kollégiumi díjat és ellátást (menza), valamint a tandíjat (vagyis a költségtérítést) a Partiumi Keresztény Egyetem fizeti!

Egészségbiztosítást nem fizetünk, a hallgatóknak rendelkezniük kell Európai Egészségbiztosítási Kártyával.

Az érdemjegyek elismertetése

A Partiumi Keresztény Egyetemen felvett és teljesített tantárgyak kreditszámait, érdemjegyeit az Erasmus+ programhoz hasonlóan ismerik el a partnerintézmények.
A pályázat elküldésének határideje:

2017. szeptember 3.

A jelentkezéshez szükséges iratok

• Europass típusú, magyar nyelvű, fényképes önéletrajz (lehetőleg pdf)
  • Jelentkezési lap – szkennelve: Jelentkezési lap
  • Aláírt motivációs levél – szkennelve
  • Leckekönyv – szkennelve
  • Nyelvvizsgát igazoló okirat(ok) – szkennelve
  • Tudományos tevékenység (igazolások, oklevelek, tudományos kutatói szerződések stb.) – szkennelve
  • Társadalmi tevékenység, pld. önkéntesség igazolása (igazolások, oklevelek, szerződések stb.) – szkennelve

A pályázati dokumentumokat kérjük elküldeni az erasmus@partium.ro címre (Subject: Makovecz incoming) a fent megadott határidőig.

Részletes információ: https://pke-makovecz.eu/makovecz-osztondijpalyazat-vendeghallgatok-reszere/