Erasmus+ szociális és kiegészítő pénzügyi támogatás

Pályázati felhívások a 2019/2020-as tanévre

A Tempus Közalapítvány a 2019/20-as tanévben is szociális alapú kiegészítő támogatást kíván nyújtani a kiutazó Erasmus+ ösztöndíjas hallgatók számára.
A 2019/2020-as tanévre vonatkozóan azon felsőoktatásban tanuló hallgatók pályázhatnak, akik Erasmus+ programországba történő tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni. Az Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás összege tanulmányi mobilitás esetén havi 200 euró, szakmai gyakorlati mobilitás estén havi 100 euró az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül.
A fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg Erasmus+ hallgatók és munkatársak a 2019/20-as tanévben ismét pályázhatnak kiegészítő pénzügyi támogatásra.
A pályázati határidő: 2019. május 24.
Emlékeztetőül: Erasmus+ szakmai gyakorlat pályázat benyújtás 2019. nyári időszakra folyamatosan: 2019. június 05-ig.
A részletes információ a szociális támogatásról itt olvasható, a kiegészítő támogatásról itt találnak bővebb tájékoztatást.