Erasmus+ szociális és kiegészítő pénzügyi támogatás

Pályázati felhívások a 2018/2019-es tanévre

A Tempus Közalapítvány a 2018/19-es tanévben is szociális alapú kiegészítő támogatást kíván nyújtani a tavaszi szemeszterre kiutazó Erasmus+ ösztöndíjas hallgatók számára.
A szociális alapon megítélhető kiegészítő támogatás fontos szerepet játszott a korábbi tanévekben is, a mobilitásban résztvevő hallgatóknak több mint 20%-a részesült Erasmus+ szociális támogatásban.

A 2018/2019-es tanévre vonatkozóan továbbra is a hallgatói tanulmányi és szakmai gyakorlati mobilitásban részvevő hallgatók pályázhatnak. Az Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás összege tanulmányi mobilitás esetén havi 200 euró, szakmai gyakorlati mobilitás estén havi 100 euró.

A fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg Erasmus+ hallgatók és munkatársak a 2018/19-as tanévben ismét pályázhatnak kiegészítő pénzügyi támogatásra.

A pályázati határidő: 2018. október 25.

A részletes információ a szociális támogatásról itt olvasható, a kiegészítő támogatásról itt találnak bővebb tájékoztatást.