Erasmus+ fotókiállítás a Dobó téren

Idén lesz harminc éves az Erasmus, a világ legnagyobb oktatási csereprogramja.

Az évforduló és az Európa-nap kapcsán készült kiállítás anyaga tíz olyan párt mutat be, akik az Erasmus-program ideje alatt lettek szerelmesek és a mai napig együtt élnek.

A kiállítás ma, május 9-én Egerben, a Dobó téren látható.

Az eseményről készített teljes cikket az indexen itt olvashatjátok:

Petra és Zoltán

Petra a csehországi Zlín város Tomaš Baťa Egyeteméről, Zoltán pedig a Pécsi Tudományegyetemről érkezett 2004 őszén az osztrák Fachhochschule Steyrbe, ahol mindketten a közgazdasági szakon hallgattak marketinget. 2004 októberétől vannak együtt, két év távkapcsolat után 2007 januárjában költöztek össze Prágában, majd két évre rá Budapestre költöztek. Petra 34 éves és brand menedzserként dolgozik az Unilevernél, Zoltán 35 éves és szervezetfejlesztési tanácsadó az ExxonMobilnál. Hat éves Dóra és két éves Laura lányaikkal Dunakeszin élnek.

Fotó: Ancsin Gábor / Képszerkesztőség